Ledenlijst P.A.N en andere verzetsgroepen.

Diverse lijsten staan hier met namen en oorlogsadressen die bekend zijn van mensen die in het verzet actief zijn geweest.
Niet alle verzetshelden uit Eindhoven en omgeving hebben we kunnen achterhalen, omdat hun inzet onbekend is gebleven.
Stuur uw aanvulling of verbeteringen.

 Zoeken in deze pagina met ctrl+F (Windows) of cmd+f (Mac)
Gebruik de omhoogknop (grijzeknop met driehoek, rechts onder). 

Ledenlijst P.A.N. Eindhoven

Download hier deze lijst met foto's en links, voor namen zie hieronder

Ledenlijst P.A.N. Eindhoven

In het archief van Jacques Hermans vonden wij een ledenlijst van de P.A.N. Eindhoven. Er staan 53 schuilnamen, namen en adressen op de lijst.
In deze namentabel passen slechts 50 namen. Daarom zijn daar weggelaten: De vrouw van Theo Dirks (Jeanne J.I.M. van de Cruijs) en de vrouw van Eb Wever (Pietertje Dijk) en Walhout junior.

schuilnaam naam Adres tijdens 1940-1944 Plaats
(Kleine) PeterAbrahams, P.J.Eckhartseweg  242Eindhoven
Bak, G. v.d.Venstraat 79Eindhoven
Barneveld, W. 
MarthaBoer, M. de
Zwaanstraat 36Eindhoven
electricienCoolen, Leonard A.Venstraat 7Eindhoven
Coumou, P.Halvemaanstraat 119Eindhoven
Daanse, K.Middenweg  4
Vught
Johnny, A2Daamen, J.M.Doelenstraat 31Eindhoven
Damstra, I.Zevenaarlaan 9Eindhoven
Dirks, Theo CornelisSchouwbroekseweg 65Eindhoven
De BruinDusee, H.C.F.Venstraat  4Eindhoven
Den EngelEngelen, H.Kastanjelaan 55Eindhoven
Esch, F. vanSt. Antoniusstraat 9
Eindhoven
Fokkelman, B.J. Zeelsterstraat 123Eindhoven
Gerritsen, G.J.Schoolstraat 2Someren
ArieGroot, A. deBergen op Zoomstraat 157Eindhoven
Groot, J. de Sophia v. Wurtemberglaan 56Eindhoven
Gus, Oom GuusGussenhoven, L.A.Schippershof 12Eindhoven
TomHaagen, Piet J.Molenstraat 9Eindhoven
DikkieHattem, W.A. vanKootwijkstraat 2Eindhoven
JacquesHermans, J.H.AStrijpschestraat 184Eindhoven
MienHermans-Camps, W.G.P.Strijpschestraat 184Eindhoven
JaapJanssens, J.Bredalaan 91Eindhoven
Kelder, WimKerkakkerstraat 43 aEindhoven
Kelder-Vroom, GreetKerkakkerstraat 43 aEindhoven
KoningsbergenGuido Gezellestraat 28Eindhoven
‘t SieraadKroon, J.L.A.H. deCarmelitessenstraat 4Eindhoven
Maastricht, J. van Ruurlostraat 21Eindhoven
M97 Muilenberg, J.Halvemaanstraat 97Eindhoven
ChrisMuilenberg, C.J.Halvemaanstraat 97Eindhoven
Noteboom, A.Kerkakkerstraat 39Eindhoven
0100Olofson, O.Lochemstraat 5Eindhoven
Platje, W.Doesburgstraat 10Eindhoven
Poel, A.C.J. v.d.Torricellistraat 1Eindhoven
Prinsen, M.Strijpschestraat 85Eindhoven
Rijckaert, H.J.Eikenstraat 23Eindhoven
Onno, 7.0.7Rinzema, AnneVenstraat 77Eindhoven
Roeterink, F.M. irLijsterlaan 34Eindhoven
Hans, de ZwartRoothans, G.W. J. Strijpsestraat 127Eindhoven
Scheepjens, Leo Ch.Zuidwal 59Den Bosch
Scheffers Halvemaanstraat 104Eindhoven
De LooperSchuurman, J.W.Schootsestraat 132Eindhoven
CorriVilyn, C.F. van Pruisenweg 13Eindhoven
Willy, Y16, W32Vos, WillyKootwijkstraat 16Eindhoven
ErikVos, Th. (de)Klunderstraat 18Eindhoven
X.X.Walhout, P.Beukenlaan 37Eindhoven
Wein, WijntjeWeinberg, J.S.H.Bredalaan 59Eindhoven
LeyWelling, A.P.L.Botenlaan 22Eindhoven
W19, EbWever, EgbertPlataanplein 7Eindhoven
Zanden, P.G.E. v. d.Sophia v. Wurtemberglaan 60Eindhoven
Resultaat invoerveld gefilterd uit invoervelden

Knokploegen

Een poging om leden van de knokploegen in Eindhoven tijdens de Tweede Wereld oorlog in beeld te brengen.
Veel namen noemen we ook in andere lijstjes.

Download hier de PDF of
  hier als  XLSX (direct download bij klik)

Knokploegen 

Klik hier voor PDF download

Avis, Ric
Bakker, Frans
Bakker, J 
Balk, Frans
Beekse
Bolhuis, Dick
Bombeeck, Theo
Broek v.d. 
Broekman, Henk
Broer, Luit, Luut
Dirks, Huub
Dirks, Martien
Dirks, Theo
Evers, A.J.A. Guust
Evers, W.J. Wim
Evers, Gerda

Groosman, Cesar
Goossens
Groot, A. de
Haagen, Piet
Hengel, Jo van de
Hermans, Jacques
Heuvel, H. van de
Honing, H.
Hoynck van Papendrecht, Ad
Hoppenbrouwers 
Kelder, Wim
Kelder-Vroom, Greet
Kerssens, Piet
Leur, H. van
Looij, Roelf

Manders, J.
Noo, Jan de
Peskens
Raaijmakers. J.
Rinzema, Anne (Cor)
Saarloos , Chris
Siebels, S.E.
Snaphaan, L
Theelen 1
Theelen 2
Theres, G.
Verhagen, Frans
Verkaik, Eddy
Visser, Jan de 
Vos, Willy de
Wever, Egbert

 Pilotenhelpers Eindhoven 

Extra namen van Pilotenhelpers in Eindhoven 
Namen van pilotenhelpers uit de dorpen staan hier 

Extra Pilotenhelpers Eindhoven 

Download hier de PDF of XLSX  (direct download bij klik)

Pilotenhelpers uit Eindhoven 

Aarts, Maria H.J. St. Martinusstraat 22

Aarts, Hendricus M.J. Harry St. Martinusstraat 22

Bruggen-v. Moorsel, Johanna van Nicolaas Beetsstraat 41

Bruggen, M.G. Rien van Nicolaas Beetsstraat 41

Coolen, Leonard A. Venstraat 7

Dirks, Theo C., Schouwbroekseweg 65

Duvigneau, Willem Hemelrijken 150

Evers, A.J.A. Guust Woenselschestraat 10

Goede, Piet Heezerweg 209

Haagen, P.J. Piet Molenstraat 9

Hermans, J.H.A. Jacques Strijpschestraat 184

Heijden, Louk van der Lakerstraat 1

Holst, J.H. Ad van der Edestraat 39

Kruijssen, Jac. Stuiverstraat 55

Verkaik, E.P.W. Eddy H.H. v. Brabantplein 14

Vos, Willy de Kootwijkstraat 16

Wever, Egbert Plataanplein 7


Aarts, Johannes C. St. Martinusstraat 23

Akkerman, Wobbe Boschdijk

Berg, Jos v.d. Hoogstraat 310

Bruin, J.M., B de Locomotiefstraat 39

Cornelese, E.T.J. Lieven de Keylaan 22

Dekker, Jan Fred. v. Pruisenweg 7

Freeman-Raats, A.H. Stationsplein 13

Gooskens, C.A. Stratumschedijk 61

Goumans, Josephus Hoogstraat 338

Govers, Henk Sophia van Wurtemberglaan 34

Hoeckel, Jan van Tongelresestraat

Huis, Phil Heezerweg 161

Janssen, Johannes M.A Kloosterdreef 25

Jong, Henk de Akkerstraat 18

Jorritsma, W.P. Boschdijk 526

Kiewit de Jonge, H.H. Nic. Beetsstraat 41

Kramen, Jacobus P. Pastoriestraat 26

Lantringen, Cees van Elzentlaan

Leegte, S.W.P.M. v.d. Johan van Eindhovenstraat 4

Leyer, W. de Kleine Berg 24

Lotringen, C.F.M.C. van Elzentlaan 17

Meyden-Krol, M.J. v.d. Spaarnestraat 2

Mortel, Johannes v.d. W. de Zwijgerstraat 28

Mudde, Geertruida St. Severusstraat 16

Nibbelke, Herman Trompstraat 25

Nienhuis, J. Nic. Beetsstraat 34

Oijen, Jan Wal 2

Pekelharing v. Heyst, Mr. A.J. Tongelreschestraat 175

Putt, Floris v.d. Merellaan 16

Raap, Wilhelmus G. Zeelsterstraat 205C

Raes, Hendrikus Rubensstraat 16

Raven, Henk Boschdijk 438

Reukers, Gerardus Hoogstraat 396

Rooy, A.J.G. de Mecklenburgstraat 29

Rovers, J. Boschdijk 884

Schiphorst, J.H. Hans Steenwinkelstraat

Schoo, D.M. Boschdijk 932

Teunis, Cornelis G.R. Koudenhovenscheweg 71

Ven-de Haas, Mrs. v.d. Tramstraat 1

Venema, Robertus Anna Paulownastraat 4

Verbeek, Hans Aalsterweg 298

Verbeek, Otto (Dr.) Paradijslaan 80

Verhoeven, W.L.A. Nieuwe Dijk 37

Voorwinde, A. Goorstraat 7

Vos, W.M.K. de Wattstraat 11

Vries, Wyert de Koekoeklaan 10

Vught, Wilhelmus A. van Gladiolusstraat 7

Wees, Jacobus van Waalstraat 28

Wegener, Adolf Bruno Sperwerlaan 3d

Zigenhorn (Kapelaan) C. Parochie Heilig Hart 

Rayons Eindhoven

Rayon Centrum, Rayon Tongelre, Rayon Woensel, Rayon Gestel, Rayon Stratum, Rayon Strijp en Groep Were di
Download de PDF en als XLSL

Rayons Eindhoven

Download hier de PDF of als XLSL

Centrum
Verkaik, Eddy
Bombeeck
Broek, Jan van de
Engel, Else
Gijsbers, Jules 
Gijzel, D. van 
Gijzel, H. van
Heijden, Louk van der
Heijden, Henk
Lomann, H.
Riel, Piet van 
Sicking, pastoor
Suijkerbuijk, J.

Tongelre
Heijden
Tak, Max



Gestel
Custers, dr. J.F.H.
Agt, G. van
Alstre, van
Berg, v.d. 
Berk, v.d. 
Beijer
Boomen, Fr. v. d.
Damen, W. 
Dekkers, J.
Dijk, van Wim
Elskamp, J.
Elskamp, Theo
Groels, W.
Heuvel, Fr. v.d. 
Heuvel, A. v.d. 
Heuvel, Jac. v.d.
Jansen, H.

Karsmakers, A.
Kerkhof, Fr. v.d. 
Lodewijks, M.
Loop, v.d. 
Rooij, A.v.
Verlangen, H. 
Vervest, H. 
Vlyminx, H.
Vroomen, H.
Wouters, Albert

Stratum
Frans van Breugel
Kousemaker, Dré de
Hermans, Jacques
Wever, Egbert
Willy de Vos

Strijp
Welling, A.
Ruyter, de 
Theres, G.


Verzetsmensen 

Lijst van verzetspersonen en gijzelaars en getroffenen (*)
voor bespreking met Hare Majesteit Wilhelmina
maart 1945
Volledige document in PDF

functie naam Adres tijdens 1940-1944 Plaats
Wijkleider Landelijke
duikorganisatie
Cornelese, E
2e Lieven de Keylaan 22 Eindhoven
Districtleider duikorganisatie
en Studentenverzet
Freeman, GStationsplein 13
Eindhoven
Leider Zuiden
Nationaal Steunfonds (NSF)
Gelderblom, A. J.Parklaan 87Eindhoven
Leider Raad van Verzet (RVV)Hoekstra, Dr. J.
Fuutlaan 21Eindhoven
Plaatselijke leider
landelijke duikorganisatie
Holst, A. van der 

Edenstraat 37Eindhoven
S.D.A.P. verzorger  onderduikers
en gezinnen
Kort, Mevr. de 

Adolf van
Cortenbachstraat 87

Eindhoven
Leidster Unie van vrouwelijke
vrijwilligers (U.V.V.)
Roelants, Mej. H. Rodenbachlaan 4aEindhoven
Politie-verzet Soerland, P. J. vanHofke 39a Eindhoven
Leider Zuiden Artsen-verzet Specken, Dr. J. L. H.Stratumsedijk 18Eindhoven
Plaatsverv. commandant
Orde Dienst
Thal-Larsen, G.H.Leeuweriklaan 20Eindhoven
 Inlichtingendienst Tromp, ir. Th. P.Parklaan 75Eindhoven
Plaatsverv. leider 0ost. Brabant
landelijke duikorganisatie
Vingerhoets A. W.
Locht 65
Veldhoven
Leider Zuiden Nat. Comité
van verzet
Voorwinde, A.Goorstraat 7Eindhoven
Mede-organisator Zeeliedensteun
en Politieke vraagstukken
Went, Dr. J. J.Anna van
Engelandstraat 21

Eindhoven
Leider Zuiden Distributie- en Persoons
bewijzen aangelegenheden

Wijk, Dr. A. vanGaailaan 7Eindhoven
* Echtgenoot gefusilleerd, illegaal werker.
(Vele piloten geholpen).
2 zoons resp.9 en 12 jaar.
Bruggen, Mevrouw van Nicolaas Beetsstraat 41Eindhoven
* Echtgenoot gefusilleerd bij Philips-staking,
Mei 1943. 1 kind geboren 6 weken na fusillering.
Milers, Mevrouw Boerhaavelaan 3Eindhoven
* Echtgenoot in november 1943
als illegaal werker gearresteerd.
7 kinderen (tweeling geboren in mei 1944)
Doede, Mevrouw Heezerweg 209Eindhoven
* Zoon heeft N.S.B.er beledigd en is daarvoor in
Duitsland gefusilleerd. Opgegeven werd dat
hij aan vlektyfus is overleden.
Wilbers, P.E.Anjelierstraat 15Eindhoven
 * 4 kinderen verloren bij het expres opblazen
van het Gemeentehuis in Heusden
door Duitse bezetters
Alphen,  W. van Bergen op Zoomstraat 107Eindhoven
* Bij patrouilleren op een mijn gelopen, gezicht en gehoor
gingen bijna geheel verloren.
Kock, Leo de Bredalaan 110Eindhoven
* Zoon, welke werkte bij de Bata,
voor de Philips-staking (Mei
1943) gefusilleerd.
Kempen, P.Plaggenstraat 18Eindhoven
* Echtgenoot gesneuveld bij de bevrijding van
Eindhoven, als lid der Verzetsbeweging.
Riel, Mevrouw van Hoogstraat 230Eindhoven
* Tijdens zijn arbeid door bom getroffen
(Philips-bombardement 6 December 1942).
Heeft 5 kinderen.
Hal, Mevrouw J.H. van Kamillenstraat 58Eindhoven
* Zoon van Bastings gesneuveld
in mei 1940 als militair.
Bastings, P.L.  Hemelrijken 66Eindhoven
* Gijzelaar en vaderlandse houding als Directeur
van het Gewestelijk Arbeidsbureau.
Werner, Mr. Ph.Hoogstraat 118B,Eindhoven
* Gijzelaar en Industrie-contact
Noordoost Brabant
Haes, Ign.de Goorstraat 9Eindhoven
* Gijzelaar
Werff, B. van der Hertogstraat 7Eindhoven
* Oudste zoon verdienstelijk illegaal politieman.
Zelf eveneens.
Zoon op 19 Augustus 1944 gefusilleerd.
Aarts, H. Post Cdt.MarechausseeWesterhoven
* Gijzelaar 
Canjela, L.Hertogstraat 23Eindhoven
Resultaat invoerveld gefilterd uit invoervelden

Karaktervolle verzetters en illegale werkers.

Lijst van verzetspersonen toegevoegd bij bovenstaande lijst
voor bespreking met Hare Majesteit  Wilhelmina
maart 1945
Omdat het er meer dan 50 zijn niet in een database.
Aantal namen zijn al eerder vermeld

Karaktervolle verzetters en illegale werkers uit Eindhoven

Bakker, C.J. de, Kievitlaan 17,

Berg, Jos v.d. Hoogstraat 310B, 

Boeke, drs. J., St. Odulphusstraat 25, 

Bolhuis, J. G., Bredalaan 88, 

Bosch, Mej. I. J. v.d., Kievitlaan 15, 

Brouwer, J., Grote Berg 5, 

Bruin, Ir. A. de, Potgieterstraat 14, 

Bruining, Mevr.H., Frankrijkstraat 40, 

Buiten, G., Lakerstraat 4, 

Cammelbeeck, Mr.G.J.P., Geldropseweg 152, 

Casimir, Prof.Dr. H. B. G., Uiverlaan 2, 

Custers, Dr. J. F. H. Guido Gezellestraat 27, 

Deelen, G.J. Treurenburgstraat 5b, 

Dippel, Dr. C. J., Poelhekkelaan 23, 

Dirks, Th., Schouwbroekseweg 65, 

Donk, Th.H.M van den, Jan Smitzlaan 20, 

Dungen, Mej. Mr. C.A.M. v.d. , Parklaan 79, 

Elich, C. A. Pauwlaan 22, 

Elkerbout, Mevr. M. F., Aalsterweg 230, 

Fetter,  Ir. Z.Th., Koekoeklaan 19, 

Gessel, J. A. van  Broerelaan 2, 

Goor, P. W. v.d., Broekseweg 202, 

Griendt, W. van de, St.Gerarduslaan 32, 

Gruijter ,Dr. L. de, Ploegstraat 1, 

Hagoort, R., Lod. Napoleonplein 12, 

Herbers, W. H., Da Costaweg 11, 

Hermans, J. H. A., Strijpsestraat 184, 

Hoenderkamp, Th. A., Dommelstraat 36, 

Holtzer, Dr. P. A. F. H., Boschdijk 104, 

Honing, Ir. W., Akkerstraat 8, 

Jansen Pater J. S. J., Kloosterdreef 31, 

Janssens, Mr. Dr. L., Dommelstraat 24, 

Jongbloed, R. A., Roostenplein 5, 

Jonge, W. A. de, Petrus Dondersstraat 17, 

Kremer Ir.A.F., Merellaan 21, 

Kwaspen E. J. H., Boschdijk 102, 

Landré Mr. J .M. Pauwlaan 8, 

Martin Rector J.H.J., Don Boscostraat 3, 

Matla A.L.M., Humboldtplein 10, 

Mennen H.A. Sophia van Wurtemberglaan 7

Overbruggen van A.J., Achterstraat 38

Pater Frantzen, Augustijnendreef 6
Prior Augustijnen, Augustijnendreef 6

Philippart G.P. , Binnenwiertastraat 10

Polis Ir.L.L.O., Kievitlaan 2

Pijls H.L., Hoefkestraat 72

Riemsdijk van Mevr.H.A.C., Gagelhof Waalre

Slooff Dr.J., Parklaan 58

Spruijt W.P.L., Strijpsestraat 4

Steenis van 0.L., Ranonkelstraat 19

Steensma P.J., Stratumschedijk 25

Tellegen Bzn. Ir.B.D.H., Tongelreschestr.193

Tinbergen Mej. , Lijsterlaan 16

Tops A.H.J.J.M. Da Costaweg 19

Tricht van Dr.H., Kwartelstraat 4

Verkaik E., Hertog Hendr.v.Brabantpl.14,

Verweij Dr. E. J. W., Leenderweg 194

Voogd Dr.J., Petrus Dondersstraat 28

Voorhoeve Dr.Ir.N.A.J., Eindhovenseweg 54 Geldrop

Wielinga H.K.J., Edenstraat 37

Wijschede Ir.G., Boschdijk 372

Zeijl Ds. G., Fazantlaan 19

Zigenhorn, Kapelaan C., Ploegstraat 1

Zwartendijk Mej. Ineke, Uiverlaan 11

Zoetmulder A.J., Parklaan 23

Medewerkers NSF

District Eindhoven
Lees verhaal over bankier van verzet

namenlijst NSF Eindhoven

Namenlijst NSF Eindhoven

In deze tabel namen uit Eindhoven en omgeving

Extra naam Adres tijdens 1938-1939 Plaats
 Bakker, C.J. Kievietlaan 17Eindhoven
Beek. L.V. Achelsedijk 58Eindhoven
Boeke, Jan St.Odulphusstraat 25Eindhoven
 Burger, Georg, Carl E. Jacob Catslaan 13Eindhoven
Custers, Dr. Jan F.H. 
 Guido Gezellestr. 27Eindhoven
Diesbergen, B.  Ruusbroeclaan 25Eindhoven
Freeman, G.P.  Stationsplein 13Eindhoven
Gelderblom. ir. A.J. Parklaan 87 Eindhoven
Griendt W. v.d. Gerarduslaan 32Eindhoven
Hapert, A.W L.M. van Boschdijk 525Eindhoven
 Klok, Elisabeth A.M.A 
Zwembadweg 20Eindhoven
 Kuipers, Gerrit Jan 
Venstraat 58Eindhoven
Linden, H.J.M.v.d.
 Waalre
Metsemakers B.v. Dommelenstraat 18Eindhoven
Murray, H.N.G. Guido Gezellestraat 21Eindhoven
 Riem-Vis Ir.A P. 
Boschdijk 54Eindhoven
Sanders, C.C. 
 Kanaalstraat C 7Son
 Sandt, A.W J.M. van K.Mollenstraat 84Valkenswaard
Steenis, O.L. vanRanonkelstraat 19Eindhoven
Vingerhoets, A.W. Locht 65Veldhoven
Voorhoeve, N.A.J.  Eindhoverseweg 54Eindhoven
Voorwinde, A.  Goorstraat 9Eindhoven
Went, J.J.Anna v. Engelandstraat 21Eindhoven
Wielinga, H.K.J. Edenstraat 37Eindhoven
toegevoegdWijk, A. van Gaailaan 7Eindhoven
toegevoegdWijsman, ir.  
toegevoegdBosch, Iman Jacob van den Kievitlaan 15Eindhoven
toegevoegdBosch, H van den  
toegevoegdPhilips, Ir F. Parklaan 99Eindhoven
toegevoegdVries, J.C. de  Geldrop
toegevoegdVerwey, Mevr. Leenderweg 194Eindhoven
toegevoegdGruijter, Dr. L. de  (Pastoor H. Hart)Ploegstraat 1Eindhoven
toegevoegdBlankevoort, ir. W.Lijsterlaan 7 Eindhoven
toegevoegdZigenhorn, (Kapelaan) Parochie Heilig Hart Eindhoven
toegevoegdBouman, ir .J.A.J.Gaailaan 5Eindhoven
toegevoegdWaesbreghe, A.L.M van Dommelstraat 7 Eindhoven
toegevoegdDijck, M.M.C. van Kreeftstraat 1aEindhoven
toegevoegdWijschede, Ir.G. Boschdijk 372Eindhoven
toegevoegdOranje, ir. Haviklaan 3Eindhoven
toegevoegdElkerbout, Mevr. Aalsterweg 230Eindhoven
toegevoegdSmulders, J.F (kapelaan)Sint Josephlaan 58Eindhoven
toegevoegdJonge, W. A. dePetrus Dondersstraat 17Eindhoven
toegevoegdRijkaart, dhr. (Carolus ?) Eindhoven
toegevoegdDijck, Mevr. T. van Kreeftstraat 1aEindhoven
Resultaat invoerveld gefilterd uit invoervelden

Namenlijst P.A.N. Eindhoven

In allerlei documenten in het archief van Jacques Hermans kwamen wij nog 97 namen en adressen van P.A.N-verzetsstrijders in Eindhoven tegen.

Namenlijst P.A.N. Eindhoven

Download hier deze lijst met foto's en links, namen zie hieronder

Aarts, Harry St. Martinusstraat 22  schuilnaam = Aap 

Aarts, Maria vd Heuvel St. Martinusstraat 22

Adriaans, J.M. Frans Halsstraat 54

Akker, A. Chr. van den Insulindelaan 103

Avis, Ric = Roel van Brabant 

Beckers Willemstraat 76

Beekse

Bennt, S.K. Gaailaan 11

Bersselaar M. van den St. Trudostraat 14

Bolhuis, Dick Karel Doormanlaan (Bussum) 59 schuilnaam = Dick Boer, Dick F.C. 

Bolhuis, Maria Karel Doormanlaan (Bussum) 59

Bombeeck, Theo A.M. Floralaan 178 schuilnaam = Bom 

Boogaard, Theo v.d. Den Bosch

Braber, Gerrit den

Breugel, Frans van Stratumse Dijk

Broek, Jan van den Ganzebloemstraat 31

Broekman, H.

Broer, Luit Venstraat 77

Brouwer, A. de

Bruggen, M.G. Rien van Nicolaas Beetsstraat 41  schuilnaam = Brug 

Bruggen, J. van Moorsel Nicolaas Beetsstraat 41

Buiten, H. van Lakerstraat 2

Derks Sweelinckstraat 10

Dijk, Frans van

Dijk, Wim van

Dinther, F. van Bonstraat 20

Dirks, Huub

Dirks, Martien

Dries Stratum

Duvigneau, Willem Hemelrijken 150

Eerd, Ad van Wenckenbachstraat 45

Engel, Else HH van Brabantplein 14

Engel, Heinz schuilnaam = Hans 

Evers, A.J.A. Woenselsestraat 10 = Guust 

Evers W.J. Wim Woenselsestraat 464

Evers, Gerda Woenselsestraat 464

Fetter, P. Kievitlaan 7

Gijsberts, Jules

Gijzel, D van

Gijzel, H van

Goede, Piet Heezerweg 209

Goossens

Harten, Jan Dirk v.d. Willemstraat 26 schuilnaam = Harten Jan 

Hartog, P. den Meckelenburgstraat 47

Harry Primulastraat 54

Heijden, Loek van der Lakerstraat 1

Hengel, v.d. Jo

Heugten, T.J. van Bloemfonteinstraat 97

Holst, J.H. v.d. , Ad Fr. van Edenstraat 39

Hoynck-van Papendr. A.P. Raadhuisstraat 89a (Aalst) schuilnaam = Frits, Stork 

Hoek, A. van Frederik Hendrikstraat

Jansen, Rie Paradijslaan 50

Janus

Kemenade van Tegenboschweg 870

Kersten, Kersens, Piet

Kinderen, M. der

Koch, Ant. Prins Hendrikstraat 32

Kock, Leo de Bredalaan 110

Koning de Heezerweg 232

Kousemaker, Dré de Willemstraat 28

Kruijssen, Jac. Stuiverstraat 55

Laurentius, pater H. Koenraad parochie schuilnaam = De Bruin 

Laurey, Max

Lathouwers, Joke

Leeuw, Wim Wattstraat 21 schuilnaam = Leeuw

Lepla, L.C.

Levie, dr. B. Albertina van Nassaustraat 2

Linden, G. v.d.

Linden, Theo van de

Linders, Frans = Karel 

Lindhout-Meerman, C. wed. Venstraat 79

Luijks, Ad

Loman, H.

Looij, Roelf schuilnaam = Jan Knok, Ome Jan 

Maas, M.M.Ph, Maria Strijpschestraat 184 = Tante Mietje 

Mulder Kastanjelaan 31

Oosterheerdt, Agnes

Palen, L. v.d. Bertus

Penson, Frits

Riel, Piet van Don Boscostraat 3

Rooij, Kees van

Rutten, Th. C.M.

Sicking, St. Joris parochie

Streefkerk, Henk

Suijkerbuijk, Jan Bezemstraat 24

Tak, Max Humboldtstraat 10 schuilnaam = James 

Theres, G. = Teser 

Tiggen, van Bremstraat 3

Timmer, Barbara

Thomassen, Jo

Verhagen Ant. Speijkstraat van 7

Verkaik, Eduard P.W, Eddy HH van Brabantplein 14 schuilnaam = Eddi de Vries 

Visser, Jan de

Vriens, P.A.J, Piet Lakerstraat 20

Vroom, Lenie Zus van Greet Kelder-Vroom

Wit, J.A. de

Wielinga, H.K.J. Edenstraat 37

Wouw, W.F. de Boschdijk 524

Namenlijst G.O.I.W.N

Na de bevrijding van Eindhoven wordt de G.O.I.W.N opgericht.
G.O.I.W.N = Gemeenschap Oud Illegale Werkers Nederland.
In het ledenbestand staan veel Philips verzetsmensen en ook een aantal P.A.N-leden.
In de eerste periode van aanmelding werd bij het aanvragen van het lidmaatschap een ballotage uitgevoerd.
Het merendeel van deze mensen hebben in het verzet gezeten. Maar niet iedere verzetsstrijder voelde zich betrokken bij deze enigszins vergaderorganisatie. Daarom missen we in deze lijst  een aantal namen van harde verzetswerkers.
Totaal bekend 431 leden van de GOIWN in Eindhoven.

Henk Termeer 'Het geweten der natie'. de voormalige illegaliteit in het bevrijde Zuiden, september 1944-mei 1945. uitgave 2007
Dit boek is  2e hands te koop en ook als online proefschrift in pdf te downloaden hier of rechtstreeks

Samenvatting te lezen bij www.academia.edu

Deze Nijmeegse dissertatie is misschien het sluitstuk en in ieder geval een bekroning van hetdoor Manning in de jaren zeventig gestarte project ter bestudering van bevrijd Zuid-Nederland,1944-1945. Termeer verdient bewondering voor de minutieuze reconstructie van dedadendrang en de drijfveren van talrijke oud-illegale groepen en hun leiders in de overgangstijdtussen de bevrijding van het zuiden en de Duitse capitulatie. De lijst van geraadpleegdearchieven, boeken en kranten getuigt van de indrukwekkende hoeveelheden tijd en speurzindie werden geïnvesteerd. 

Aalst, A.C.L. van Hoogstraat 24 Gestel I

Aalst, E.M.Chr. v.d. Tongelresestraat 556 Tongelre II

Aarle, J.van Sint Gerarduslaan 11 Stratum II

Abrahams, P.J. Eckhartscheweg 242 Woensel II

Aerdts, M.T. Geraniumstraat 7 Stratum III

Akkerman Boschdijk 562 Gestel I

Alberts, B.E. Ten Hagestraat 18 Centrum

Ament, H.F.C. Korenbloemstraat 37 Stratum III

Anroy, Dr. A. van Parklaan 89 Centrum

Antonis, J.H. Gestelschestraat 132 Gestel II

Bakker, A. Zonneroosstraat 16 Stratum III

Bakker, C.J. Kievietlaan 17 Tongelre I

Barse, P.A. de Harmoniestraat 4 Woensel III

Barske, H Cyclamenstraat 41 Stratum II

Baumans, W.J. Jan Luykenstraat 3 Gestel II

Beel, dr. L.J.M. Ruusbroeclaan 18 Stratum I

Beelen, J.L. Gestelschestraat 65 Gestel II

Beijer- de Kort, A. Adolf van Cortenbachstraat 87 Gestel I

Beijer, M. Adolf van Cortenbachstraat 87 Gestel I

Beniers, F.L.A. Begoniastraat 26 Stratum III

Berg, J.K.M. v.d. Hoogstraat 310b Gestel III

Berg, M.H.A.M. v.d. Hoogstraat 308 Gestel III

Berge, J.H. v.d. Rodenbachlaan 30 Gestel I

Berge, J.H. van de Rodenbachlaan 30 Gestel II

Berge, M.A. ten Floralaan 140 Stratum III

Bergmans, J Lijsterlaan 18 Tongelre I

Berk, L.J.M. van den Cyclamenstraat 43 Stratum II

Berkers, L.H. Locomotiefstraat 29 Tongelre II

Besselaar, M. v.d. Sint Trudostraat 14 Strijp II

Beukers, E.M.H. Willemstraat 67 Gestel I

Bie, A. de Neushoornstraat 57 Gestel I

Bienfait, M. Floralaan 161 Stratum II

Bilt, A.H. van de Beukenlaan 39 Gestel I

Blankevoort, ir. W. Lijsterlaan 7 Tongelre I

Boer, J. de Buys Ballotstraat 15 Gestel I

Boer, M. de Zwaanstraat 36 Strijp I

Bolhuis, J.D. Bredalaan 88 Strijp II

Bos E. Franklinstraat 2 Gestel I

Bos, N. Botenlaan 2 Strijp II

Bosch, J. van de Kievietlaan 15 Gestel I

Boskooi, A. Sint Gerarduslaan 39 Stratum II

Bouman, J.A.J. Gaailaan 5 Tongelre I

Brenbach, A.L.B. Poelhekkelaan 16 Stratum II

Brink, A.van Pasteurlaan 40 Stratum II

Broeders, J.B. Hemelrijken 103 Woensel III

Broek, A. v.d. Hertogstraat 2b Stratum I

Bronsema, F. Mincklerstraat 29 Woensel IV

Bronsema, H. Nieuwstraat 13a Gestel I

Brood, N.M.G. Biesterweg 42 Stratum III

Brouwer, G. Morsestraat 21 Gestel I

Brouwer, J.A.C. de Wal 2 Centrum

Bruggen, J. van Nicolaas Beetsstraat 41 Gestel I

Bruggen, L.H.B. v.d. Boschdijk 31-44 Woensel III

Bruin, ir. A. de Potgieterstraat 14 Gestel II

Bruining-Fransen, C.N. Frankrijkstraat 40 Woensel III

Brusselers, H.P.C. Primulastraat 92 Stratum II

Büdgen, H. Pieter Poststraat 2 Gestel I

Buiten, G. Lakerstraat 4 Centrum

Buskens, J.H.A. Woenselschemarkt 9 Woensel III

Cahfas, H. Fuchsiastraat 24 Stratum II

Cammelbeek, C.J.P. Geldropscheweg 152 Stratum I

Cassee, E. Bredalaan 53 Strijp II

Cath, G.P. Parklaan 44 Tongelre I

Colthof, F. Guido Gezellestraat 8 Gestel II

Coolen, J.B. Harmoniestraat 8b Woensel III

Coolen, L.A. Venstraat 7 Strijp I

Cornelesse, E.Th.J. 2e Lieven de Keylaan 22 Woensel I

Corstiaans, J.P.J. Scheidingstraat 50 Gestel III

Coumou, P. Halvemaanstraat 119 Strijp I

Croes, A.H. 1e Wilakkerstraat 24 Stratum I

Croonen, W.J. Hoogstraat 301 Gestel III

Custers, dr. J.F.H. Guido Gezellestraat 27 Gestel II

Daamen, J. Doelenstraat 31 Strijp II

Daans, J. Floralaan 168 Stratum III

Dam, S.S van Sint Odastraat 9 Stratum I

Damstra, I Zevenaarlaan 9 Strijp I

Danss, P.C. Torricellistraat 17 Gestel I

Dartel, Th. W. van Roostenlaan 9 Stratum III

Dauma, T Boschdijk 472 Woensel I

Deelen, G.J. Treurburgstraat 5b Gestel I

Dekker, P. Frederica van Pruisenweg 27 Gestel I

Deurloo, F.J. Ganzebloemstraat 23 Stratum III

Deutekom, A.P.C.C. van Aalsterweg 47 Gestel I

Dielissen, H.W. Broekscheweg 92 Woensel III

Diesbergen, B. Ruusbroeclaan 25 Stratum I

Dijck, M.M.C. van Kreeftstraat 1a Gestel III

Dijck, W.Th.M. van Kreeftstraat 1a Gestel III

Dijk, W.J. van Petrus Dondersstraat 34 Stratum I

Dimmers, P.M. Fuchsiastraat 27 Gestel I

Dinther, F. van Bondsstraat 20 Gestel I

Dirks-Cruijs, Jeanne Ida Maria van de Schouwbroekscheweg 65 Strijp III

Dirks, M.C. Zeelsterstraat 74 Strijp II

Dirks, Theo Cornelis Schouwbroekscheweg 65 Strijp III

Dobbenberg, G. Verwerstraat 100 Woensel III

Dongen, E. van Koekoeklaan 9 Tongelre I

Donk, A.P.C. v.d. Hoogstraat 148 Gestel I

Dronkelaar, J.F. Willem de Zwijgerstraat 6 Gestel I

Duinker, D.M. 1e Wilakkerstraat 26 Stratum I

Duren, H.J.W. van Kloosterdreef 31 Woensel II

Dusée, H.C.F. Venstraat 4 Strijp I

Ebeling-Koning, K. Elzentlaan 40 Stratum I

Eerd, A.P.F. van Wenckenbachstraat 45 Woensel IV

Eertwegh, W.A.J. van de Ganzebloemstraat 45 Gestel I

Elderen, G.M.A. van Boschdijk 368 Gestel I

Elgeti, J.C.N. Kastanjelaan 57 Gestel I

Elich, G.A. Pauwlaan 22 Tongelre I

Ellenberg, G.J. van Adriaan Dorsmanstraat 143 Woensel I

Elskamp, Th. G.A. Hoogstraat 419 Gestel III

Elzenaar, H. Bredalaan 88 Strijp II

Engelen, H. Kastanjelaan 55 Strijp III

Etten, C.A.P. van Zeelsterstraat 117 Strijp II

Evers, C. Lakerstraat 42 Centrum

Felten, J.B. Heilige Geeststraat 27 Gestel I

Fetter, P. Koekoeklaan 19 Tongelre I

Feyen-Stolzenbach, M. Ferdinant Bolstraat 15 Tongelre II

Fokkelman, Mej. B.J. Zeelsterstraat 113 Strijp II

Francissen, A.M.M. Jan van Lieshoutstraat 3 Centrum

Fransen, J.H. Thijmstraat 18 Stratum III

Freeman, B.P. Stationsplein 13 Centrum

Funnekotter, Th. A.F. Guido Gezellestraat 19 Gestel II

Galiart, P.H. Boschdijk 600 Gestel I

Gastel, G.C.A. van Floralaan 191 Stratum II

Geenen, J.M.H.G. Hoogstraat 34 Gestel I

Gelderblom, A.J. Parklaan 87 Tongelre I

Germette, F. Sint Gerarduslaan 45 Stratum II

Gerrits, P. Distelstraat 32 Stratum III

Gessel, J.A. van Broerelaan 2 Stratum I

Gestel, A.A. van Strijpschestraat 121 Strijp III

Gestel, A.Th. van Begoniastraat 13 Stratum III

Gestel, J.H. van Begoniastraat 14 Gestel I

Gier, J.A. de Brugmansstraat 60 Gestel I

Gijsbers, J. Hertogstraat 16 Stratum I

Gijsbers, W.A. Poelhekkelaan 19 Stratum II

Gijzels, F.J.W Hertogstraat 28 Stratum I

Gils, W.J.M. van Binnenwiertsstraat 15 Gestel II

Goede - de Boer, A.A. Heezerweg 209 Stratum III

Goede, P. Heezerweg 209 Gestel I

Goedemans, A,G. Vestdijk 20 Centrum

Goor, P.W. van de Broekscheweg 292 Woensel II

Graaf, P.B. van de Tongelresestraat 147 Tongelre II

Griendt, W.P.L.F. v.d. Sint Gerarduslaan 32 Stratum II

Groeneveld, J. Stevinstraat 1 Woensel IV

Groenland, C.J. Hoogstraat 296 Gestel III

Groot, A. de Bergen op Zoomstraat 157 Strijp II

Groot, J. de Boschdijk 694 Gestel I

Gruijter, L.J.L.W. de (Pastoor) Ploegstraat 1 Gestel II

Gussenhoven, L.A. Schippershof 23 Strijp II

Haar, J. ter Eckhartscheweg 362 Woensel II

Haas, J.H. de Vaartbroekscheweg 4 Woensel II

Haas, W.A. de Boschdijk k690 Woensel I

Haenen, A.G. Stratumseind 49 Centrum

Haes, F.C.M.J. de Merellaan 23 Tongelre I

Haes, ir. Th. E.C. de Goorstraat 9 Tongelre I

Hageoort, R. Boschdijk 621 Woensel I

Hamaker, H.C. Huygenslaan 11 Gestel II

Hanselaar, J.M. Tongelresestraat 178 Tongelre II

Hapert, A.P.A. van Binnenwiertzstraat 1 Gestel II

Hapert, J, van Woenselschestraat 409 Woensel II

Harkx, M.D. Guido Gezellestraat 8 Gestel II

Hattem, W.A. van Kootwijkstraat 2 Strijp I

Heemskerk, J. Tongelresestraat 333 Tongelre II

Heeren, J. van Venstraat 39 Strijp I

Hees, W. van Locomotiefstraat 35 Tongelre II

Heesakkers, M.I. Strijpschestraat 187 Strijp II

Heesakkers, N.M. Strijpschestraat 187 Strijp II

Heijden, P.G.W. v.d. Hoogstraat 419 Gestel III

Herbers, W.J.A. Da Costaweg 11 Gestel II

Herman, L.M. Boschdijk 419 Woensel IV

Hermans, J.H. Strijpschestraat 184 Strijp II

Hermsen, W. Willem de Zwijgerstraat 33 Gestel I

Heskens, H. Laagstraat 313 Gestel III

Heuts, P.J. Bredalaan 102 Strijp II

Heuvel, H.A. van de Prins Hendrikstraat 35 Tongelre I

Heuvelink, D.J. Eindhovenscheweg 81 Tongelre I

Heuzeveldt, J.A. Hendrik Casimierstraat 22 Tongelre I

Hoekma Johan Vestersstraat 35 Stratum II

Hoekstra, dr. J. Fuutlaan 21 Tongelre I

Hoenderkamp, Th. A. Dommelstraat 36 Centrum

Hoeven, J. van de Kievietlaan 2 Tongelre I

Hoeven, M.J.J. Poeijersstraat 46 Tongelre II

Hogendoorn, W.M. Wattstraat 22 Woensel IV

Holst, A. van de Edenstraat 39 Gestel II

Höltzer, P.A.F.H. Boschdijk 104 Woensel III

Honig, J. Ranonkelstraat 15 Stratum II

Hooff, P.H. van Leenderweg 46 Tongelre I

Hoogsteder, W.A. Tongelresestraat 357 Tongelre I

Hoppenbrouwers, J.C. Woenselschestraat 454 Woensel II

Hoven, L.H.H. van de Bezemstraat 17 Strijp I

Hulst, S.J. Chrysantenstraat 11 Stratum II

Jacobs, J.M.B. Kloosterdreef 9 Woensel II

Jansen, M.J. Poelhekkelaan 5 Stratum II

Jansen, Mej. M. Paradijslaan 50 Centrum

Jansen, P.J. Stroobloemstraat 32 Stratum III

Janssen, arts Kloosterdreef 90 Woensel III

Janssen, J.A. Zeelsterstraat 51 Strijp II

Janssens, J. Bredalaan 94 Strijp II

Janssens, P.H.J.M. Kloosterdreef 31 Woensel II

Jong, J. de Juliusstraat 54 Woensel IV

Jonkers, J.J.A. Willem de Zwijgerstraat 51 Gestel I

Kamsteeg, H.J.C. Sint Odulphusstraat 13 Stratum I

Karsmakers, A.J. Hoogstraat 238 Gestel III

Kasteren, A.H.J. van de Ruyterstraat 26 Woensel III

Kelder-Vroom, M.G. Kerkakkerstraat 43a Strijp III

Kelder, W. Kerkakkerstraat 43a Strijp III

Kessel, B.A. 2e Akkermuntstraat 16 Tongelre I

Kiewiet de Jonge, H.H. Guido Gezellestraat 16 Gestel II

Klerk, L.L. de Willem van Millenberchstraat 20 Stratum I

Koevoets, C.A. Sophia van Wurtemberglaan 7 Gestel I

Koevoets, H.J. Sophia van Wurtemberglaan 7 Gestel I

Kok, B.J. Locomotiefstraat 37 Tongelre II

Koning, H.C.J. Jacques Perkstraat 8 Stratum II

Koppejan-Daansen, E. 2e Lieven de Keylaan 6 Woensel I

Korn, H. Plaggenstraat 50 Strijp I

Kort-Bakkenes, A. de Adolf van Cortenbachstraat 87 Stratum I

Kort, G. de Adolf van Cortenbachstraat 87 Stratum I

Kortie, F.A.L. Melkweg 16 Tongelre II

Kranen, J.P. Pastoriestraat 26 Woensel II

Kremer, A.F. Merellaan 21 Tongelre I

Kronenburg, J.Ch.H.A. Nicolaas Beetsstraat 5 Gestel II

Kroon, J.L.H.A. de Carmelitessenstraat 4 Strijp II

Kroontjes, K. Zonneroosstraat 36 Stratum III

Kuijper, A.M. Poirterslaan 7 Stratum I

Kuiper, G.J. Venstraat 59 Strijp I

Kuiper, J.B. Roostenlaan 31 Stratum II

Kuiten, H.C. Zandstraat 10 Tongelre II

Kwaspen, E.H.J. Boschdijk 102 Woensel III

Laurey, P.P. (en M.L. ?) Lakerstraat 8 Centrum

Lecluse, J.C.M.I. Roostenlaan 164 Stratum III

Leegte, S.W.P.M. v.d. Johannes van Eindhovenstraat 4 Stratum I

Leegte, W.S. van de Tongelresetraat 283 Tongelre I

Leeuw, D. Wattstraat 21 Woensel IV

Leeuw, L. Wattstraat 21 Woensel IV

Leeuwen, G. van Floralaan 172 Stratum III

Leijnen, J.B.H. Zeelsterstraat 205a Strijp II

Levie, B. Dommelhoefstraat 4 Centrum

Lindner, G.H.M. Balsemienstraat 8 Stratum II

Luijendijk, N. Lijmbeekstraat 278 Woensel III

Luytelaar, A.C.A. van Hoogstraat 353 Gestel III

Luytelaar, J.M.W.J. van Hoogstraat 353 Gestel III

Maas, J.J.C. Helmerslaan 48 Gestel II

Maas, M.M. Strijpschestraat 184 Tongelre I

Matla, A.L.M. Humboldtplein 10 Woensel IV

Meer, J. van t Schoot 8 Strijp III

Meerdink, J.M. Willemstraat 58e Gestel I

Meerkamp-van Embden, H.J. Lijsterlaan 5 Tongelre I

Meijs, J.W.M. Hagedisstraat 1 Tongelre I

Mels-Kerenbach, C. Lodewijk Houbenstraat 10 Stratum I

Meynen, J. Boschdijk 584 Woensel I

Mierlo, C. van Roostenlaan 87 Tongelre I

Mierlo, G.W. van Roostenlaan 87 Stratum III

Mol, E. van St. Philomenastraat 13 Woensel I

Mooij, A.M. Boschdijk 621 Woensel I

Moonen, J.A. Leenderweg 157 Stratum III

Moosdijk, A.P. van de Tongelresestraat 139 Tongelre I

Mudde, J. Sint Severusstraat 16 Tongelre I

Muilenburg, J. Halvemaanstraat 97 Strijp I

Munsterman, H Herman Heijermanstraat 4 Stratum II

Murray, H.N. Guido Gezellestraat 21 Tongelre I

naam straat nr. kring

Nagelkerke, G.C.J. Runstraat 13 Woensel II

Nannen, H.A. Sophia van Wurtemberglaan 37 Gestel I

Neelissen, J.A.M. Stationsplein 6b Centrum

Nienhuis, J.W. Nicolaas Beetsstraat 34 Gestel II

Nieuwenhof, Ch. van de Hoogstraat 240 Tongelre I

Nijst-Stabbé, M. Pasteurlaan 109 Stratum II

Nijst, L.M. Pasteurlaan 109 Stratum II

Nooijen, P. van Hendrik Casimirstraat 22 Gestel I

Noordhof, D. Lijsterlaan 9 Tongelre I

Notenboom, J.A. Kerkakkerstraat 39 Strijp III

Oetelaar, G.P. v.d. Don Boscostraat 1 Gestel II

Olofsen, O. Lochemstraat 5 Strijp I

Oort, Frater F.L. van Carmelitessenstraat 4 Strijp II

Oosterkamp, dr.ir Pasteurlaan 51 Stratum II

Oosterkamp, J.Th. Kleine Berg 47 Gestel I

Oranje, P.J. Haviklaan 3 Tongelre I

Oudemaere, E.P.B. Woenselschestraat 5 Woensel II

Outjers, J. Strijpschestraat 48 Tongelre I

Overbruggen, A.J. van Achterstraat 38 Tongelre II

Panken, M.N. Hemelrijken 115 Woensel III

Panken, W.Th. Hemelrijken 115 Woensel III

Payens, L. Geldropscheweg 126 Stratum I

Peeters, H.P.J. Stratumschedijk 16 Stratum I

Peeters, M.A. Pasteurlaan 75 Tongelre I

Pennings, J.M. Albertina van Nassaustraat 13 Gestel I

Philippart, A.H.G. Binnenwiertzstraat 10 Gestel II

Philippart, G.P. Binnenwiertzstraat 10 Gestel II

Philippart, L.M.Th. Binnenwiertzstraat 10 Gestel II

Phillippart, M.L.J. Binnenwiertzstraat 10 Gestel II

Pijnenburg-van Uden, M.G. Bezemstraat 36 Strijp I

Pijnenburg, J.F.A. Bezemstraat 36 Strijp I

Platje, W. Doesburgstraat 10 Strijp I

Ploeg, P. v.d. Binnenwiertzstraat 15 Gestel II

Ploeger, J. Wattstraat 29 Woensel IV

Polis, L.L.C.C. Kievietlaan 2 Tongelre I

Potters, C.A. Johannesburgstraat 115 Tongelre II

Priemus, D. Juliusstraat 36 Woensel IV

Prinsen-van Gemert, Weduwe Strijpschestraat 85 Strijp III

Putt, J. van de Merellaan 16 Tongelre I

Raap, W.G. Zeelsterstraat 205b Strijp II

Rademakers, J.E.H. Sint Rochusstraat 23 Stratum I

Reef, H. Boschdijk 506 Woensel I

Reuter, G.A.G. Leenderweg 268 Stratum III

Reuth, C.W.J. van Bergstraat 11 Centrum

Reuth, G.W.J. van Bergstraat 31 Gestel I

Rijckaert, H.J. Eikenstraat 23 Strijp I

Rijsingen, A.H. van Bosboomstraat 59 Tongelre II

Ritmeester, A. Woenselschestraat 395 Woensel II

Romijn, W.A. Pasteurlaan 112 Stratum II

Rooij, H.G. de Smalle haven 12 Centrum

Rooij, P.H.G.M. Frederiklaan 141 Strijp III

Rooijackers, J. Muschbergweg 1c Tongelre II

Roothans, G.W.J. Strijpschestraat 76 Strijp III

Roovers, J.A.A. Torricellistraat 6 Woensel IV

Rotgans, F.J. Muiderschans 16 Gestel II

Sanders, H.M. Potgieterstraat 42 Gestel II

Sanders, P.J. Het Eind, Nuenen 52 Stratum II

Sassen, E.M.L. Sint Jorislaan 48 Stratum I

Schaafsma, J. Sperwerlaan 4b Centrum

Scheepjens, L.Chr. Bergen op Zoomstraat 14 Strijp II

Scheffers-van Megen, E.H.M. Halvemaanstraat 104 Strijp I

Schiebaan, A.A. Neushoornstraat 11 Stratum III

Schimmel, C.J. Reamurstraat 9 Woensel IV

Schipholt, J.H. Hans Steenwinkelstraat 20 Woensel I

Schipper, K.J. Edelweisstraat 138 Stratum III

Schouten, L.H.J. Sint Philomenastraat 5 Woensel I

Schreuders, A. Verwerstraat 121 Stratum II

Schreurs, J.H. Boschdijk 58 Woensel III

Schut, J.C. Boschdijk 407 Woensel III

Schuurman, J.W. Schootsestraat 132 Strijp III

Seullijn, J.M. Johan Vestersstraat 54 Stratum II

Six, jhr. W. Parklaan 38 Tongelre I

Smit, C.B. Stevinstraat 8 Stratum II

Smit, P. Halvemaanstraat 59 Strijp I

Smits, P.W.A.M.Th. Zandstraat 23 Tongelre II

Smulders, J.F. Sint Josephlaan 58 Tongelre II

Sodderland, A. Gelderlandplein 55 Strijp I

Soerland, P.J. van Hofke 39a Tongelre II

Spank, J.J. van de Leenderweg 305 Stratum II

Spapens, C.P.M.E. Musschenbroekstraat Woensel IV

Specken, dr. Jos L.H. Stratumsedijk 18 Stratum II

Spek, dr.ir van de Boerhaavelaan 52 Stratum II

Sporre, G.J. Boerhaavelaan 10 Stratum II

Staal, J.H. Goudenregenstraat 36 Stratum III

Stalpers, J.A. Johan Vestersstraat 45 Stratum II

Staverman, A.J. Merellaan 3 Tongelre I

Steenis, O.L. van Ranonkelstraat 1 Stratum II

Steensma, P.J. Stratumschedijk 25 Stratum I

Steures, A.J.M. Centaurierstraat 21 Stratum III

Steussy, A. de Vriesstraat 42 Woensel III

Stoffels, D. Heezerweg 235 Stratum III

Suijkerbuijk-Free, A.C. Bezemstraat 24 Strijp I

Suijkerbuijk, J. Bezemstraat 24 Strijp I

Summeren, M. van Locomotiefstraat 32 Tongelre II

Swinkels, G.H. Valklaan 4 Tongelre I

Tatenhove, M.I. van Anjelierstraat 58 Stratum III

Tavenier, P.W. Kasteelweg 112 Gestel III

Thal-Larsen, G.H. Leeuweriklaan 20 Tongelre I

Thomasen, H.A.C. Elzentlaan 29 Stratum I

Tiel, C. van Boschdijk 422 Woensel I

Tops, A.H.J.J.M. Da Costaweg 19 Gestel II

Tops, J.H.A.J.M. Sint Odulphusstraat 10 Stratum I

Tromp, ir. Th. P. Parklaan 75 

Urk, A.T. van Stratumschedijk 67 Stratum I

Vaessen, H.H. Hastelweg 55 Stratum II

Vanker, J. Tollenslaan 1 Stratum I

Veghel, J. van Melkweg 2d Tongelre II

Vegt, J. van Hoogstraat 116e Gestel I

Velden, H.W. van de Voorterweg 170 Stratum I

Veldhoven, H.G. van Sint Odastraat 2 Stratum I

Ven, H.F.C.J. van de Achterstraat 2 Tongelre II

Ven, M.C. v.d. Hoogstraat 301 Gestel III

Ven, Th. B.J. van de Hofke 14 Tongelre II

Venema, B. Anna Paulownastraat 24 Strijp I

Vennix, C.G. Kempenschebaan 47 Strijp I

Vennix, Th. Hofstraat 67 Strijp I

Verdijk, L.A.Th. Kievietlaan 11 Tongelre I

Verhagen, B.A. Vondellaan 23 Stratum I

Verhagen, C. Schoenerstraat 11 Strijp II

Verhagen, J.A.H. Keizersgracht 17 Centrum

Verhoeven, P.J.M. Hoogstraat 183 Gestel I

Verhuizen, A. Tongelresestraat 449 Strijp I

Verkaik, E.P.W. Hertog Hendrik van Brabantplein 14 Stratum I

Vermeeren, A.H. Groote Berg 79 Stratum II

Vermeijlen, J.B.H Gestelsestraat 44c Stratum II

Versteijnen Lochemstraat 29 Stratum II

Verstraeten, E.W. Boschdijk 425 Woensel I

Vessem, P. van Ganzebloemstraat 40 Stratum II

Villijn, G. Frederika van Pruisenweg 13 Gestel I

Visser Wolvendijk 148 Stratum II

Visser, W. Leeuwenstraat 38 Stratum III

Vliet, L. van Ferdinant Bolstraat 12 Stratum II

Vliet,J.B. van d. Rodenbachlaan 12 Gestel II

Vloed, J.H. van de Binnenwiertzstraat 8 Stratum II

Vloed, J.H.F. v.d. Binnenwiertzstraat 8 Gestel II

Vollenbroek, J.B. Sint Leonardusstraat 1 Stratum II

Volz, R.F. Kwartelstraat 6 Centrum

Voorhoeve, N.A.J. Eindhovenscheweg, Geldrop 54 Stratum II

Voorwinde, A. Goorstraat 7 Tongelre I

Vos, A. Franciscus Sonniusstraat 11 Stratum I

Vos, T. de Klundertstraat 18 Stratum II

Vos, W. de Kootwijkstraat 16 Strijp I

Vriens, P.A.J. Tongelresestraat 280 Tongelre II

Vrijhof, S.H. Pastoor van Arsplein 8 Stratum II

Vroom, H.C. Bezemstraat 41 Strijp I

Vroomen, H.A.A. Eckhartscheweg 318 Woensel II

Vroomen, H.J.R. Bennekelstraat 119 Gestel III

Waesbreghe, A.L.M. van Dommelstraat 7 Centrum

Walhout P. Beukenlaan 37 Strijp I

Walhout-Hoek, Z.S. Beukenlaan 37 Strijp I

Walhout, J. Beukenlaan 37 Strijp I

Walraven, G. Mathildelaan 57 Strijp III

Weinberg, J.S.H. Bredalaan 59 Strijp II

Welling, A.L.P. Bootenlaan 22 Strijp II

Werter, M.H.H. Julianastraat 45 Gestel I

Wever, E. Plataanplein 7 Strijp III

Wezenaar, G.B. Bredalaan 116 Strijp II

Wiel, C.A.P. v.d. Kreeftstraat 23 Gestel III

Wielenga, H.K.J. Edenstraat 37 Gestel II

Wiese, J.G. Sophia van Wurtemberglaan 44 Gestel I

Wijk, dr. A. van Gaailaan 7 Tongelre I

Wijn, P.J. Archimedesstraat 12 Woensel IV

Willemse, A.A.J. Willemstraat 93 Gestel I

Wit, J.W. de Versantvoortstraat 20 Stratum III

Withoos, F.M.W. Oude Torenstraat 22 Woensel II

Wolk, K.S. van de Hooghuisstraat 5 Centrum

Wouters, A.J.A. Blaarthemseweg 40 Gestel III

Ze(e)len, P.G.D. Theresiastraat 38 Strijp II

Zeelenberg, H.L. Pauwlaan 6 Tongelre I

Zeyl, G. Fazantlaan 19 Centrum

Zigenhorn, C.J.F.Chr. Ploegstraat 1 Gestel II

Zijp, J.D. Eksterlaan 7 Tongelre I

Zwaag, P. v.d. Daquerrestraat 14 Strijp I

Eindhovense personen die door de Duitsers zijn gegijzeld

Eindhovense Gijzelaars

In de Tweede Wereldoorlog worden 460 prominente Nederlanders werden in mei 1942 opgepakt door de Duitsers, puur als onderpand en zonder reden gevangengezet. In veel gevallen komen deze gijzelaars in speciale gijzelaarskampen bij Haren en in St. Michielsgestel. Zij zitten vast als borg tegen acties van het verzet. Zodra het verzet toch iets doet, executeert de bezetter onschuldige gevangenen als represaillemaatregel. De bekendste Eindhovense gijzelaar is Frits Philips maar ook de communist zoals Dirk Neet en vakbondsmensen werden gevangen gehouden. Veel Philips mensen en journalisten. De Eindhovense gijzelaars waren verplicht, na vrijlating, iedere week zich te melden op het politiebureau. Alle gijzelaars hebben de oorlog overleefd.


H.J.M. ten Berge, verkoopleider, Da Costaweg 1

J.A.C. de Brouwer, journalist, Aalsterweg 214

L. Canjels, Gemeenteambtenaar, Hertogstraat 23

W.J. van Deelen, Bestuurder S.D.A.P. Leenderweg 291

G.J. van Delen, Referendaris Gemeentesecretarie, Treurenburgstraat 5b

B. Diesbergen, afdelingschef N.V. Philips, Ruusbroeclaan 25

M Franken, Adj. Dir. Verkoop Afd. Nederland N.V.Philips, Boschweg 2, Waalre

A. Giberius, Directielid N.V.Philips, Aalsterweg 205

F. Ch. de Haes, Textiel Technisch Bureau, Merellaan 23

Ign. de Haes, Industrieel, Goorstraat 9

G.M.Hamers, Pastoor, Roostenplein 21

A.C.J. Leijsen, Bestuurder Alg.Ned.Metaalbewerkersbond, Roostenlaan 172

D. Neet, gasfitter, Nieuwendijk 155. (communist)

ir. F.J. Philips, Pres. Directeur N.V.Philips "De Wielewaal"

E.M.C. van Piere, Procuratiehouder, Tramstraat 7

Tj. Poppinga, Ieraar, St.Gerarduslaan 12

Mr.J.A.A. van der Putt, advocaat en proc., Merellaan 16

J.J. Sicking, Pastoor, St.Jorislaan 51

Dr. D. Slager, arts, Wal 31 (zijn Joodse vrouw Lydia Amalia Slager-Jacobs in kamp omgekomen)

J. Smit, kantoorbediende, Eckartseweg 276

Jhr. Mr.J. Smits van Oyen, Lid van Ged.Staten van Nrd.Br., Soeterbeek,

Mr. C. Tiebackx, Hertogstraat 34, leraar.

ir. H.G. van Veldhoven, adj.-dir.Gemeentebedrijven, St.Odastraat 2

ir. A.W.A. van Velzen, adj.dir. Gemeentewerken, Geldropseweg 166

J. Vollenbroek, Bedrijfsorganisator, St.Leonardusstraat 1

B. van der Werf, Hoofdinspecteur van Politie, Poirterslaan 23

A.J.J. Zoetmulder, Directeur-Hoofdredacteur Eindhovens Dagblad, Parklaan 23

S.H.A.M. Zoetmulder, journalist Eind. Dagbl., Lissevenlaan 17, Waalre.

71 Eindhovense personen die tijdens hun verzetsdaden door de Duitsers zijn gedood in WOII

De lijst staat ook op https://stichting18september.nl/de-namenlijst/ 
Hier staat ook de namen van: militairen en burgers in militaire dienst, joodse inwoners, in de stad omgekomen inwoners
en elders omgekomen inwoners

 Omgekomen verzetsmensen in Eindhoven

Achternaam;  Voornamen;  Adres in de WOII;  Geboortedatum;  Overleden;  Overleden in

Aalders; Petrus A.; ; 02-04-1924; 31-03-1945; Bergen-Belsen

Aarts; Henricus M.J.; St. Martinusstraat 22; 20-03-1915; 19-08-1944; Vught

Aarts; Johannes Th.; Wolvendijk 51; 07-04-1899; 19-09-1944; Eindhoven

Bakker; Gerrit; Eikenstraat 8; 30-01-1921; 26-04-1945; Norg

Beek, van ; Willem; H. de Keyzerlaan 32; 28-07-1906; 03-05-1943; Eindhoven (Philips)

Blinkhof; Cornelis P.; Roostenlaan 58; 22-12-1914; 13-04-1944; Vught

Boeijen; Johannes; Geldropseweg 205; 24-06-1885; 22-02-1943; Vught

Böhler ; Wilhelm C.; M. Stuartstraat 12; 22-01-1920; 23-08-1944; Vught

Bosch , van den; Iman J.; Kievitlaan 15; 30-05-1891; 27-10-1944; Westerbork

Boven , van; Pieter C.J.; ; 10-08-1919; 01-10-1944; Boxtel

Braber , den; Gerrit J.; Stephensonstraat 5; 11-12-1919; 18-09-1944; Eindhoven

Broek , van den; Francis; Harmoniestraat 17; 08-12-1885; 13-08-1943; Eindhoven

Broek, van den; Franciscus J.; Harmoniestraat 17; 09-02-1906; 22-11-1944; Kdo Langenstein-Zwieberg (Buchenwald)

Broek, van den; Henricus J.Th.; Biesterweg 47; 26-10-1904; 09-01-1944; Eindhoven

Bruggen, van; Marinus G.; Nic. Beetsstraat 41; 30-06-1901; 19-08-1944; Vught

Buuren, van; Jan; H. Casimirstraat 8; 29-10-1906; 17-04-1945; Kdo Gröditz

Dijk, van; Franciscus H.A.; Geldropseweg 23; 26-11-1920; 07-03-1945; Kdo Oranienburg (Sachsenhausen)

Eilers; Jan G.; Boerhaavelaan 3; 11-12-1910; 03-05-1943; Eindhoven (Philips)

Elkerbout; Marten Frans; Aalsterweg 230; 15-02-1897; 05-09-1944; Vught

Engels; Henri E.R.O.; Dommelhoefstraat 4; 13-09-1919; 10-04-1945; Deventer

Gehrels; Cornelis A.; St. Gerarduslaan 10; 20-06-1906; 23-03-1945; Kdo Mittelbau 'Dora'(Nordhausen)

Gielen; Johannes C.W.; Juliusstraat 7; 18-11-1906; 03-05-1943; Eindhoven (Philips)

Glaser; Johannes C.; Merellaan 3; 02-01-1911; 03-05-1945; Lübeckerbocht (bij Neustadt)

Goudkuil; Johannes J.; Corn. Bloemaertstraat 3; 22-01-1906; 28-02-1945; Dachau

Haagen; Petrus J.; Molenstraat 9; 08-09-1921; 19-08-1944; Vught

Hamming; Jacob L.; Fazantlaan 7; 27-05-1903; 23-11-1944; Kdo Aurich Engerhafe

Hapert, van; Simon; Woenselsestraat 409; 28-10-1887; 13-01-1945; Kdo Oranienburg (Sachsenhausen)

Haspels; Cornelis J.; Brugmanstraat 6; 30-11-1907; 13-01-1943; Neuengamme (Hamburg)

Heck, van; Johannes; Zonneroosstraat; 16-05-1920; 02-11-1944; Den Bosch

Heijboer; Johannes P.; Guido Gezellestraat 16; 08-03-1912; 14-04-1945; Amsterdam

Hoek, van; Arie; W. de Zwijgerstraat 48; 22-07-1920; 01-12-1944; Kdo Ladelund Neuengamme (Hamburg)

Hoeven, van; Hendrik; Edelweisstraat 111; 17-10-1907; 09-08-1944; Vught

Hout, van; Mattheus J.L.; Binnenpad; 21-05-1916; 25-05-1945; Cham, Dld.

Janssen; Adriaan M.A.G.; Ranonkelstraat 77; 15-01-1918; 04-02-1943; Vught

Jonker; Willem J.; Edelweisstraat 108; 29-03-1899; 17-11-1944; Venlo

Jonkergouw; Leonardus C.; Frederiklaan 177; 04-07-1908; 30-08-1945; Gorinchem

Keizer; Reinder L.; Boerhaavelaan 49; 26-06-1905; 09-08-1944; Vught

Achternaam; Voornamen; Adres in de WOII; Geboortedatum; Overleden; Overleden in

Kemp; Gijsbertus; Tongelresestraat 302; 09-01-1924; 05-11-1944; Kdo Husum Schwesing (Neuengamma)

Kempen; Pieter J.H.; Plaggenstraat 18; 28-04-1924; 03-05-1943; Eindhoven (Philips)

Kruijssen; Jacobus A.; Stuiverstraat 55; 04-09-1902; 19-08-1944; Vught

Laan, van der; Jan; Waterroosstraat 19; 21-01-1904; 18-04-1945; Neuengamme (Hamburg)

Leeuw, de; Nicolaas R.; Kievitlaan 3; 21-01-1905; 23-03-1945; Vaihingen-Enz (kr Ludwigsburg)

Linders; Franciscus G.P.; Catharinastraat 4; 03-05-1918; 12-09-1944; Eindhoven

Lucassen; Friedrich; Eckartseweg 318 b; 12-03-1918; 01-09-1944; Eindhoven

Luijkx; Adrianus C.; t Ven; 01-09-1918; 18-09-1944; Eindhoven

Maertens; Louis H.; Boschdijk 425; 30-05-1896; 26-03-1945; Siegburg

Martens; Petrus M.; Koudenhovenseweg 95; 08-12-1922; 13-07-1945; Eindhoven

Meeuwis; Eimbertus A.; Hugo de Grootplein 38; 12-05-1898; 21-10-1943; Heerte (Salzgitter)

Mellema; Cornelis H.G.; Akkerstraat 7; 09-09-1895; 10-05-1945; Siegburg

Mettivier Meijer; Eduard O.; Lijsterlaan 16; 06-07-1914; 06-09-1944; Nijmegen

Nagelé; Franciscus; V. Galenstraat 6; 08-09-1921; 12-10-1942; Heerte (Salzgitter)

Osterloh; Jacobus; Mecklenburgstraat 48; 23-07-1904; 11-03-1945; Kdo Litomĕřice (Leitmeritz) Tsjechië

Ouborg; Marius J.; Heezerweg 303a; 23-09-1921; 17-02-1945; Kdo Gusen (Mauthausen O.)

Reijnders; Petrus W.J.; Lod. Napoleonplein; 25-07-1927; 27-09-1944; Nijmegen

Reuchlin; Maarten; Floralaan 17c; 03-02-1911; 17-11-1944; Venlo

Riel, van; Petrus W.; Hoogstraat 230; 19-01-1908; 19-09-1944; Leende

Achternaam; Voornamen; Adres in de WOII; Geboortedatum; Overleden; Overleden in

Sanders; Andreas W.; Muschbergweg 1b; 25-10-1923; 24-04-1944; Schwenningen (Kr.Rottweil)

Schoenmakers; Franciscus J.; Varenstraat 56; 05-11-1912; 09-08-1944; Vught

Schoonbeek; Bernard; Stuiverstraat 27; 06-10-1908; 14-06-1945; Lund (Dep. Malmöhus)

Snoek; Jacobus J.H.; Kalmoesstraat 86; 22-12-1907; 08-02-1942; Eindhoven

Soes,; Hermanus J.; Lindenlaan 20; 20-11-1908; 31-01-1945; Neuengamme (Hamburg)

Stellaard; Pieter S.M.; Kalmoesstraat 67; 29-03-1914; 27-09-1944; Utrecht

Stroek,; Louis A.; Pruimenstraat 17; 17-06-1920; 01-01-1944; Eindhoven

Teunissen; Josephus C.; Sweelinckstraat 9; 23-05-1905; 28-12-1944; Eindhoven

Thomassen; Josephus M.; Tuinstraat 17; 18-02-1922; 25-06-1945; Leiden

Thoor, van; Franciscus A.C.; Lijmbeekstraat 295; 03-04-1922; 16-12-1942; Heerte (Salzgitter)

Verbiezen; Jacobus; Stoutheuvelweg 1; 24-04-1908; 30-01-1943; Vught

Verhoeven; Petrus J.; Bergen op Zoomstr. 104; 10-12-1910; 03-05-1943; Eindhoven (Philips)

Wilbers; Theodorus J.; Anjelierstraat 15; 16-12-1923; 06-03-1944; Grossbeeren(Teltow)

Zeehuisen; Bob; Alb. v. Nassaustraat 2; 09-05-1919; 17-12-1943; Düsseldorf


Gevangen door verraad door A. van der Waals

bron  boek de zaak Antonius van der Waals, Frank Visser
isbn 90 235 8091 5 / ISBN 9789023580911

Eindhovense personen die door Anton van der Waals in Duitse handen zijn gekomen

Merendeel van deze personen werken bij Philips.
Zie verhaal Eindhovense Boksclub of groep Van Moorsel

functie Naam gevangenkampen, overleden
Philips pers.chef Moorsel, Frans van 24 juli 42(tuchth., teruggek.)
Marconist
Zeehuizen, B24 juli 42 (tuchth., overleden)
Philips Octrooi bureauBerg, Ir. A. van der
25 juli 42(tuchth., teruggek.)
Philips Octrooi bureauMellema, Mr. dr. C. H. G25 juli 42 (tuchth., overleden)
OD-chef 
Dijk, Mr. W. J. van25 juli 42 (gevang., vrijspr.)
Leeuw, B. de 27 juli 42 (kampen, overleden)
OD /PhilipsHamming, Mr. J.
27 juli 42 (vrijgelaten later opgepakt)
kampen, overleden)
Techn.ambt. 
Kinderen, C. der 27 juli 42(tuchth., teruggek.) 
Corresp. 
Paayens, J.J. A.27 juli 42(tuchth., teruggek.) 
Philips serv. Röntgen 
Lanegger, E27 juli 42(gevang., teruggek.)
Philips Octrooi bureauWijsman, Ir. J. ondergedoken
Philips / ZendwezenBrink, Ir. A. van12 aug. 42(tuchth., teruggek.) 
Aannemer Vermeijlen, J. B. H. 12 aug. 42(gevang., teruggek.)
Bedrijfsass. Visscher, G. 12 aug. 42(gevang., teruggek.)
Philips vertaalbureauBorghouts, F. P. 12 aug. 42(gevang., teruggek.)
adj.pol. (OD Roëll) Smeets, M.14 aug. 42(tuchth., teruggek.) 
NS-ambtenaar Huveneers, J. H. 14 aug. 42(tuchth., teruggek.) 
Philips E.T.F. Ing. bureau P.T.T.Bakker, S. C. 20 aug. 42(kampen, teruggek.)
Koopman Pinxt, J. E. H. 20 aug. 42(tuchth., teruggek.) 
Smid Velden, P. E. G. M. v.d. 20 aug. 42(tuchth., teruggek.) 
PhilipsMaertens, L. H. 26 aug. 42(gevang., overleden)
PhilipsLos, Ir. C.B. sept. 42 vrijgesproken
Knopper-Van Dijk, Mw. M. A. E. nov. 42 (gevang., vrijspr.) 
drogistVersteijne, A. P. J. 12 jan. 43
(kampen, teruggek.)
PhilipsSpruit, W. P. L 1 april 1943 (gevang., vrijspr.) 
Niet genoemd in hetboek
Resultaat invoerveld gefilterd uit invoervelden

Namen Aalst Waalre Valkenswaard

Verzetsstrijders in het P.A.N-district (Partizanen Actie Nederland) Aalst Waalre Valkenswaard
Download PDF of XLSX

Namen Aalst Waalre Valkenswaard

Download PDF of XLSX

Bekkers, Tinus
Berg, Ben van de
Bergmans, J. M. Jan 
Boertjes, Arie
Bogers, Jan
Boom, Jan van de
Bouwman, Rinus
Brom, J.H. Jan
Brussé, Gijs
Cleven, Frans
Compen, Luc
Dierking, Theo
Dijk, Frans van 
Dijk, mevrouw van 
Dijk-Coenen, J. Anna van
Dijk, Jan van
Dooren, Janus van
Driel, Jan van
Eijnden, Toon v.d.
Galen, Wim van
Gevers, Janus
Gompel, Piet van 
Goorden, C.J. Kees van
Gruythuyzen, Wim
Heeres, D.
Hekel, Jan van 
Hettema, D.C.C. Dora
Heuvelmans, Jac
Hulsbosch, mw.

Keur
Kooijmans
Kouwenberg, Piet
Kuperus, R. Nanne
Lankhaar, mw. 
Leemans, Jan
Libregts
Lokven, Nico van
Los, ir. C.B.
Luijendijk, P.J.
Luijten, Theo Pieter
Meijden, Antoon van der 
Metzemaekers, D.I.M, Dionysius
Metzemaekers, L.G.C, Leo
Metzemaekers, Ria
Moorsel, W.C.E. van 
Nanne,
Nijsen, P. 
Nunen, Willem van
Ouden, van der
Peeters, Janus
Perquin, Cornelis
Plompen, Piet
Poll, Willem v.d.  
Pol-Linden, Maria van der
Punt, Laurens
Reijen, van
Reijnders
Riel, van
Rijnders, Chris

Rijnders, Jan
Roothans, Janus
Sallaerts, Jan
Siroen, Gerardus
Smets, Frans
Srevritals of Sevintals J.
Stevens, Willy
Swinkels, Jan
Theunissen, Jan
Theunissen, Thieu
Tuit, Maarten
Vecht, Jan van de
Ven, Thijs van der
Veraart, Johnny
Vieroven, Jans
Vissers
Vlaswinkel, Jan
Waal, de
Wachters, J.B.H. dr. 
Well, Kees van
Wesselink, Jan
Wijlaars
Wijnen, Tinus
Willems, Dorus
Willems, Theo
Wit, L. de
Withoos, Toon
Zwarthoed, Kees

Namen Aalst - Waalre

Klik op het blauwe "radertje" in rechterbovenhoek om zoek/info te verbergen/tonen en tabelachtergrond enz. te wijzigen. Klik in de browser op de tabelhoofding om te sorteren en gebruik zoekfunctie als filter.

functie Naam straat  Aalst  of Waalre
 Bergmans, J. M. Jan Willemstraat 8Aalst 
pilotenhelperCouwenberg, Piet,HeuvelWaalre
rayoncommandan
pilotenhelper
Dijk, Frans van 

Stationsstraat 154Waalre
pilotenhelperDijk, mevrouw van Stationsstraat 154Waalre
moeder van Frans
pilotenhelper
Dijk-Coenen, J. Anna vanMarkt 7Waalre
Driel, Jan van
pilotenhelperGoorden, C.J. Kees vanFred. HendrikstraatAalst
Heeres, D.Blokvenlaan 22Waalre
Hekel, Jan van Eindhoven
Kouwenberg, PietHeuvelWaalre
pilotenhelperKuperus, R. NanneFred. Hendrikstraat 7Aalst
CCD beambte
Contact Witte Brigade
Lokven, Nico van Eersel
 VerzetLos, ir. C.B. Burg. v. Dommelenlaan 38Aalst
pilotenhelperLuijten, Theo PieterEindhovenscheweg 31Aalst
rayoncommandantMetzemaekers, D.I.M, DionysiusBurg. v. Dommelenlaan 2Aalst
zoon van Dionysius
pilotenhelper
Metzemaekers, L.G.C, LeoBurg. v. Dommelenlaan 2Aalst
koeriersterMetzemaekers, RiaBurg. v. Dommelenlaan 2Aalst
pilotenhelperMoorsel, W.C.E. van (zussen)Stationsstraat 232Waalre
pilotenhelperNijsen, P. Wilhelminastraat 59Aalst
pilotenhelperPerquin, CornelisWillibrorduslaan 9Waalre
pilotenhelperPoll, Willem v.d.  Voorbeek 7Aalst
koeriersterPol-Linden, Maria van derVoorbeek 7Aalst
PANSiroen, GerardusAalst
Wachters, J.B.H. dr. Eindhovenscheweg 12Aalst
pilotenhelperWijlaars Timmereind 5Waalre
Willems, Theo
Willems, Theo
Resultaat invoerveld gefilterd uit invoervelden

Namenlijst Kempen

Het achtergrond document met namenlijst in PDF, download hier
alleen de namenlijst download hier

Namen Kempen

Verzetsstrijders in het P.A.N-district (Partizanen Actie Nederland) 
Geldrop, Budel, Heeze, Leende, Maarheeze, Nuenen, Son en Sterksel.

Het achtergrond document met namenlijst in PDF, download hier


Download District Geldrop PDF of XLSX en extra namen Maarheeze XLSX

Namen Kempen

Download PDF of XLSX of Maarheeze XLSX

Barends, Frits
Bijnen, Jan 
Breuker, W.
Boex, familie
Dijk van, familie
Dinther, J. van
Doove, Theo J.A.
Gerrits, Peter
Kraaijenveld, P.
Gestel, H.J.M. Harrie van 
Heijst, A. Aart van 
Heurkens, J.J.H. Jan
Heurkens-van Grootel, Bets
Hoeven, Hendrik van
Keizer, Reinder L.
Klein, Hendrikus
Koning, Arie de
Koning, Floor de
Koning, Gerrit de
Koning, Huib de
Koning, Willem de
Kuil, Abraham J. van 
Pol-Linden, Maria van der 
Putt, K.L.H. Henri v.d. 
Rossum, Henk van
Schoenmakers, Franciscus J.
Schijndel, Theo van 
Stigter, Jacob
Vlerken, Jan van 
Kappers, Kees
Kimmenade, Sjeng van 
Looijmans, Martin
Looijmans, Leo
Putten, Antoon van der 
Stevens, Theo
Zandvliet, Jan 
Akker, Piet van den
Boog, W.
Dissel, E.C. van

Diepgrond
Duisters, Joseph Franciscus Sjef
Eerd, Arnoldus van 
Eerd, Ties van
Esch, K. van  
Esch, M. van
Evers, Sjefke
Gerven, G van
Gielen, J.
Gijsberts, H.A.
Hertog, P. den R.C.
Huijbregts
Jansen
Kievit, Jan de
Kruis, Wim v.d. 
Laar, L. v.d.
Laar, mw. van de 
Lierop, A van
Maas, H. 
Meerwijk, Joh.van
Oers, W. van
Palen, Lambertus N. Bert v.d.
Paal, Frans van der 
Serraris, Theo W. jhr. mr. 
Schonenburg, Adam
Schonenburg, Harry
Schonenburg, Godefridus, Fried
Soons, Louis
Sperna Weiland, zussen
Theeuwen, P. dokter
Velden Piet, v.d.
Ampting, Joep van
Asten, Friedus van
Baudoin
Beliën, Harry  
Beliën, Joep
Bos, Cor
Dietz 
Dijke, Jan van
Geukens, Derk 

Kuijk, Harrie van 
Lieshout, Cor van
Manders, G.J.A
Smulders, Paul
Sporen, Tjeu
Verbeek, Hans
Versteijnen, Jo
Vogels, F.C.M. Frans R.C.
Vogels, Kees
Weert, Frans van 
Carmiggelt, Simon
Heuvel, van den (boer)
Hoorn, Gerard van
Kampen, van
Nieuwenhof, Toon van den
Nolte, Karel
Peeters, Ger, Gradje R.C. 
Rijckevorsel, Cees van
Santvoort, Sjef van
Sleegers, Jan
Verhoeven, Corn. Th., Cees
Vries, Wout de
Wijk, Frits van
Fransen, Jan
Lavrijssen, Johan
Lavrijssen, Sjef 
Lavrijssen, Toon
L. Henk van de 
Oisterveld, A. van 
Raaijmakers, Ben
T. Gerrit
Veeneman, H.J.A. Hendrik
Appelman, Gerardus Cornelis, Gerrit
Cox, Chris
Kooren, A
Laarhoven, van
Maaren, E. van 
Mikkers
Scheepers, F.
Simelon
Wanders
Zijl

Namen Maarheze

Download Maarheeze XLSX

Aken, G. van
Albers D.H., Dick
Albers-Dings, Greet
Ariëns, Jan Johan
Averdieck Alphons
Beer G.W. de, Sam
Bergs, Henri
Bergmans, Antoon Alfons
Bergmans, Catharina P. D.L
Bloem, Hendrik Willem
Boekhorst, Bernardus te 
Bosch, Rang en Neel, v.d.
Bouwmans C., Kees
Brouwers, Giel
Cuypers, dokter
Dekkers, Jaak
Deurzen, van Pieter Jan
Dierks M.J., Marinus
Dorge, Coenraad Louis Filip
Gastel, Frans van 
Gils, Piet van 
Govers, Jan
Grevelman, Albert Jan
Groenen, Sebastiaan J.M.
Guns, Sjang
Heesakkers, Hannes
Hendriks Catharina Hendr.
Heukeshoven, Laurent M.C.
Hulsbosch, Jacques
Hunsel, Wim van 
Jansen, Jan
Juten, Jan
Kappers, Cornelis Hendricus
Kanters Arnold Henri
Kempenaars

Kerkhofs Jan Mathijs
Knippenberg, P.H.M. Eugene
Kooren, Adriaan
Laar, van de Hendrik Hubert
Laar, van de Henri
Laar, van de Leonardus
Leereveld, Wim
Leven, Theodoor
Leijer, Willem de 
Luijendijk, Jan
Martens, Harrie
Matheeuwsen, Paul
Meijer, Leon de
Meensel, Francois van 
Meulendijks, Fried
Mierlo, Harrie van 
Moors, Pierre
Osting, D.
Ouden, Everardus d., Nardje 
Ouden, van den Jan
Pas, Herman te
Peeters, Gerardus H. Huub
Peeters, Buteneers, Anneke
Peeters, Johannes A.H.
Peeters, Leonardus
Raeven, Jan
Raeven-Arntz, Bertie
Riel, van Franciscus Maria
Riel-Bax, Joke van 
Riel, Harrie van 
Righart van Gelder, Theo
Rijnders, J.H.
Roosen, Peer
Roosenburg H.J, Jet 
Royers, Marcel
Rutten, J.H. 

Salaets, Arnold Nol
Schaik, van Rob H. 
Schallenberg N. J. Niek
Semler, H. L. Harrie
Semler-Hendriks, Trien 
Sluiter Peter Jan
Snelders, gebroeders
Spelters, fam.
Spooren, Lambert
Spooren, Michel + Alida
Spooren, Theodoor
Stokbroeks, P. 
Strick, J.
Swinnen, Catrien
Tuel, Jan en Harrie
Vanderfeesten, Mathieu
Vermazen, Willem F.
Verschuren Petrus Cornelis
Vrolix L.J.W., Louis
Waal, Arie de 
Werdt, An en Sjef de
Wierda Adriaan
Wijnen, Frans
Wijnen-Kwanten, Catho
Willekens, Charles
Willemse, Giel
Winkel, van Gerard A. Frans
Winkel, van Peter Gerard
Winters, Jan
Winters, Rob
Winters, Toon en Tonny
Zandvliet, Jan
Zentjens, Jan Jacobus
Zentjens, Theodorus

Namen Lierop Asten Someren

Download PDF of XLSX

Namen Lierop Asten Someren

Download PDF of XLSX 

Been, K. Jan
Bode, Cor
Born, Gerard van der
Bradshaw, H.F.
Doucette, F.E., Frank
Engelsman, J.A. Jan (Tom)
Gardner, Rodger
Gebhard, Wim
Geijsels
Grisdale, Eric
Heijden, G. v.d.
Hoff, Frits
Hildernisse, M.W. Rinus
Holla, J.E.

Houtman, H.Th.A. Jan
Houtman, Leo
Huig, Dick
Kasterop, Jannes
Kemper, Koos
Kooij, Hans van der
Korsten, B.P.
Laurier, Piet
Loof, W.B. Wim
Loorn, D. van der
Magnee, P.
Mittertreiner, Leo
Oosterveen, Nico
Peters, W. 
Plompen, Harry
Punter, Bob

Smits, D.
Snijder, O.L.J. Sjef
Sparks, Stanley
Stolk, H.M.P. Koos
Stolk, Piet
Trend Jack M. 
Toorn, D. van der
Veldhoven, Piet van
Verheijen, Cor
Verhoeven, W.J.H.
Vinkestijn, Jan
Vermolen, F.
Wennekes, Ch.Th.M.
Wennekes, J.A.M.
Zanden, W. v.d.
Zonneveld, Nico

Oude namenlijst P.A.N. Eindhoven

PAN =  Lid van de Partizanen Actie Nederland
LO =  Landelijke organisatie voor hulp aan onderduikers
KP = Knokploeg, gewapend verzet, sabotage
PIL = Pilotenhelpers 
link = externe link, document andere website
i-link = interne link, document op deze website

Deze namenlijst is niet volledig en namen dorpen volgt nog

Schuilnaam naam adres in oorlogsjaren P.A.N L.O. K.P Pil extern
 link
Onno Rinzema, Anne (Cor)Venstraat 77PANLO  
X.X.WalhoutBeukenlaan PANLO 
Holst, Ad v.d.F.van Edenstraat LO
  
PaulusKusters, Dr. J.   LO
  
JohnieDaamen, J.Doelenstraat 31 LO
  
WimKelder, WimKerkakkerstraat 43 aPAN
LOKP
 link
LeyWellink, Ley BotenlaanPAN
LO
  
FritsHoynck van Papendrecht, Ad PAN x 
SanderDirks, Theo . Schouwbroekseweg 65PAN
LOKP
 
SieraadKroon, F.H.P. van der Kapelaan H. Theresia parochie LO   
Hans Roothans, G. W. J.Kapelaan  St. Trudo parochie PANLO   
GreetjeKelder-Vroom, GreetKerkakkerstraat 43 aPAN   link
LenieVroom, Lenie PAN    
Jan KnokLooij, Roelf PAN KP link
GusGussenhoven, L. Schippershof 12PAN    
JacquesHermans, J. H.A. Strijpschestraat 184PANLOKPPIL
Tante MietjeMaas, Mej. M. Strijpschestraat 184PAN    
 Hermans-Camps, Mien Strijpschestraat 184PAN    
W19Wever, Egbert Plataanplein 7PANKPPIL
Vriens, Piet Lakerstraat 30PAN   i-link
KarelLinders, Frans PAN KPlink
WillyVos, Willy Kootwijkstraat 16PANKPPIL
Streefkerk, Henk  PAN  link
Braber, Gerrit den PAN  link
Eddi de VriesVerkaik, Eduard P.W. EddyH.H. van Brabantplein 14PAN PIL
Hartog, P. den Meckelenburgstraat 42PAN   
Goede, Piet Heezerweg 209LO PIL
TomHaagen, Piet Molenstraat 9PANLOKP  
AapAarts, Harry St. Martinusstraat 22 KPPILlink
Aarts, Maria St. Martinusstraat 22  PIL
BrugBruggen, Rien van  Nic. Beetsstraat 41 KPPILlink
JohannaBruggen v Moorsel, J vanNic. Beetsstraat 41  PILlink
LeeuwLeeuw, Wim Wattstraat 21 KP  
Kousemaker, Drè  PAN   
 Harten, Jan Dirk vd Willemstraat 26PANLO   
LoukHeyden, Loeky van der Lakerstraat 1PAN PIL
 Engel, Else  PAN   
 Breugel, Frans van  PAN   
Penson, Frits PAN   
Riel, Piet van PAN  link
Luijks, AdPANKP  
Duvigneau, Willem Hemelrijken 150PAN PILi-link
Hapert, Jan van PAN  link
Lathouwers, Joke PAN  i-link
Kruijssen, Jac. Stuiverstraat 55 KPPIL
Linden, Theo van deKapelaan Pastorie Stratum LO PIL
Tak, JamesHumboldtpleinPAN PIL 
BOMTheo A. M. BombeeckFloralaan 178 PAN   
xxx    
xxx    
Resultaat invoerveld gefilterd uit invoervelden